לומדת לעוף

מרגיש לי שבמשך כל חיי כשהחלטתי ובחרתי לעוף על עצמי באיזשהו תחום, תמיד היה מישהו בסביבה שניסה להוריד אותי מהעניין ולהשבית את השמחה. הפעם הראשונה שהכי זכורה לי הייתה בקיבוץ בגיל 20 כשהשתחררתי מהצבא והתקבלתי לעבוד בתמיכה הטכנית של אינטרנט זהב. סיפרתי לכל החברים שלי מהכיתה שמצאתי עבודה ברמת גן ושאני עוברת לגור בתל-אביב כדי לרקוד ולהיות רקדנית, ומה ששמעתי מהם היה "מי את חושבת שאת? את עוד תחזרי לקיבוץ מהר מאוד". אבל מאז עברו כמעט 20 שנים ומעולם לא חזרתי לקיבוץ. מאז רק עפתי ועפתי גבוה למחוזות ומקומות שלא הייתי מדמיינת אז בגיל 20. חיילת משוחררת עם קצת ידע במחשבים שצברתי בצבא ועם חלום ואמונה ענקיים בעצמי ובדרך שלי. וזה לא היה פשוט וזה עדיין לא פשוט להגשים את עצמי ולעוף על עצמי כמו שרק אני רוצה ויכולה. לא ממש הייתה לי תמיכה מהסביבה הקרובה שלי להתפתח כרקדנית ובאיזשהו שלב נכנעתי לסדר העולם הרגיל, הפסקתי לרקוד לתקופה קצרה ולמדתי תואר ראשון במדעי ההתנהגות במכללה האקדמית של תל -אביב יפו. זה היה תואר מעניין ומרתק ביותר, אבל הגוף ביקש שאתן לו יחס וככה הגעתי להתחיל להתאמן בפילאטיס לפני כמעט 20 שנים. בסוף התואר הראשון הבנתי שלא נועדתי לחיים אקדמיים וללימודים שנמשכים שנים בתחום הפסיכולוגיה וחזרתי לרקוד וללמוד קורסים הקשורים בעבודה עם הגוף. התמזל מזלי ועבדתי באותה תקופה כדיילת אוויר באל-על, מה שאפשר לי להתפרנס, ללמוד ולטייל בעולם בו זמנית. במהלך אותה תקופה למדתי מספר קורסים ב Studio B - סטודיו בי שהיה בזמנו אחד מבתי הספר הכי נחשבים להכשרת מדריכים. למדתי קורס מדריכי ג'אז, רקדתי במשך שנה בקורס להכשרת רקדנים, למדתי קורס אנטומיה וקינזיולוגיה של היציבה ולמדתי שם את ההסמכות שלי כמדריכת פילאטיס מזרן ומכשירים. צברתי במהלך השנים בהם למדתי והתאמנתי שם המון המון ידע וניסיון בעבודה עם הגוף ואני בהודיה ענקית לכל המורים והמורות מהם למדתי. הקורסים של האקדמיה של סטודיו B נתנו לי את כל הבסיס לעבודה עם הגוף שיש לי היום ושאני משתמשת בו כל יום בעבודה עם התלמידים והמטופלים שלי.

 

אבל כל זה עדיין לא סיפק אותי. עזבתי את אל-על והתחלתי ללמד פילאטיס בסטודיואים וחדרי כושר בתל-אביב והסביבה, שם נחשפתי לעולם היוגה והתאהבתי בו. למדתי בקורס מורים לוינאסה במשך שנתיים אצל אובי ליפשיץ, תרגלתי איינגר יוגה אצל ענת צחור, השתתפתי בסדנאות של מורים ידועי שם כמו ריצ'ראד פרימן ומתי עזרתי. תרגלתי, לימדתי ונשמתי עבודת גוף כל יום כל היום.

אבל כל זה עדיין לא סיפק אותי. לקחתי לי פסק זמן מהחיים וטסתי לניו-יורק ל Laughing Lotus ללמוד סגנון יוגה שאף אחד לא מלמד אותו בארץ Lotus Flow Yoga. וזה לא היה פשוט בכלל, זה דרש ממני המון אומץ והמון אמונה בדרך שלי. הלימודים בניו-יורק הביאו אותי לבקש בפעם הראשונה בחיי עזרה כספית מההורים, שהסכימו לתת לי את הסכום של הלימודים, אך ליתר ההוצאות בזמן הלימודים אני דאגתי. הלימודים בניו-יורק פתחו אותי לעולם חדש- עולם הרוח. החיבור בין גוף, תנועה, מוזיקה, אמנות, שירה, ספרות - כל העולמות מהם הגעתי וקצת זנחתי מאז שהפסקתי לרקוד התחברו לפתע לכדי שלם גדול יותר. חזרתי לארץ בתום קורס המורים המתקדם בניו-יורק והתחלתי ללמד את הסגנון הזה, אותו אני מלמדת עד היום, בחדרי כושר וסטודיואים בתל-אביב והסביבה. היה לי אז חלום להפיץ את הסגנון הזה בארץ ולהביא אותו לכמה שיותר סטודיואים ליוגה, אבל נסיבות החיים הביאו אותי להיכנס להריון ולצלול פנימה אל החוויה ואל לימודי יוגה לנשים בהריון והכנה ללידה בשיטת התחנות. בהריון המשכתי ללמד יוגה ופילאטיס, וגם השתתפתי בכמה פרוייקטים בהם הנחתי בחברות תרופות וחברות הייטק את העובדים לאורח חיים בריא.

 

 

ואחרי הלידה, בום! שקט. הפסקתי ללמד במשך שנה וחצי ורק הייתי בבית עם יובלי ועבדתי בעבודה משרדית מהבית. זאת הייתה התקופה הכי מאתגרת בחיי. אמא טריה, חד הורית, עובדת מהבית מגדלת תינוקת קטנה לבד כמעט ללא עזרה מאף אחד. ובכל זאת, הייתה לי אמונה בעצמי ובדרך שלי ולא וויתרתי. עם המעבר לעיר הורי רחובות לפני 4 וחצי שנים חזרתי לאט לאט ללמד יוגה ופילאטיס. פתחתי קבוצות משלי ובסוף גם פתחתי סטודיו משלי בבית.

אבל זה עדיין לא סיפק אותי. התחלתי לחפש עוד מקומות ודרכים בהם אוכל ללמוד ולהתנסות בעולם הרוח כשיובל איתי, והתחלנו ללכת יחד לפסטיבלים, טקסים ומעגלי שירה. וואו, כמה רוח נשבה בתוכי כשרק נחשפתי לעולם הזה. השתתפתי כמעט בכל פסטיבל אפשרי ובכל מעגל שירה אפשרי והתחלתי גם בעצמי ללמד יוגה בפסטיבלים, אירועים וסדנאות בכל הארץ מול קבוצות קטנות כמו בסטודיו נעים בתל אביב ומול קבוצות גדולות כמו בפסטיבל הזורבה. במקביל הרגשתי צורך להעמיק בעולם הרוח דרך המסורת של היוגה ולמדתי קורס מורי יוגה נוסף באשטנגה ויניאסה אצל שמעון בן אבי. העמקה בעולם הגוף והרוח הובילה אותי גם לפסטיבלים בהם חוקרים את הקשר בין גוף, תודעה ומיניות ונחשפתי לעולם הטנטרה והמיניות המקודשת אותם אני עוד חוקרת ולומדת מזוויות ודרכים שונות. החקירה הזו הובילה אותי גם לרצות לדעת איך לטפל במגע בצורה מקצועית ולפני שנה וחצי למדתי עיסוי תאילנדי מסורתי אצל אלפונס טרשלר. עולם הרוח והחיבור שלו לגוף ולתודעה מרתק ומסקרן אותי מאוד והיום אני לומדת לבד דרך האינטרנט נושאים שונים ביניהם מערכת "העיצוב האנושי", ולומדת שנה ראשונה לימודי יוגה תרפיה אצל גלית לוין. לימודים אשר מחדדים ומחברים לי את כל הנקודות וכל הידע שצברתי בלימודי ובהתנסויותיי בעשרים שנים האחרונות.

 

 

בא לי היום לעוף על עצמי ולהגיד לכם שיש לי פאקינג מאגר מטורף של ידע וחוכמה על החיבור בין גוף, נפש ותודעת האדם!! בא לי היום לצעוק לעולם שידעו שאני מורה מעולה וסופר מוכשרת ליוגה, פילאטיס ומגע!! בא לי שכולם ידעו שאני סופר מקצועית ושיש לי ראיה והבחנה מטורפת של שפת הגוף ונפש האדם!! בא לי שכמה שיותר אנשים יבואו להיות מטופלים שלי ויזכו לקבל מראות ושיקופים לעצמם, למצב הגוף שלהם, לבריאות הפיזית והנפשית שלהם ויקבלו ממני הכוונה ועצות מעשיות כיצד לשפר את חייהם מקצה לקצה.

 

 

לכל אורך השנים היו לי מורים, קולגות, חברים ומארגני פסטיבלים ואירועים שזיהו את ניצוץ הכישרון שבי והזמינו אותי ללמד בפסטיבלים ובאירועים שלהם. כל אחד מכם הוא עוד נקודת אור בחיי שעזרו לי להגשים את הפוטנציאל של החיילת המשוחררת שעזבה את הקיבוץ כדי להיות רקדנית כנגד כל הסיכויים, ואני מודה לכם המון המון.

והיום מה? היום יש לי סטודיו בבית ברחובות ליוגה, פילאטיס ומגע. אני מלמדת בו שיעורים קבועים ומעבירה בו סדנאות חודשיות של יוגה ועיסוי תאילנדי לזוגות בדגש על תקשורת מילולית ולא מילולית.

אבל זה לא מספק אותי...בא לי עוד!בא לי לזרוח עוד ולהפיץ את האור שלי בכל הארץ ובכל העולם. בא לי לשתף כמה שיותר אנשים בכל הידע הזה שיש לי שיושב בתוכי ורק רוצה לצאת החוצה. בא לי לעזור לכמה שיותר אנשים להרגיש טוב בתוך הגוף שלהם ולהרגיש בנוח בתוך התודעה שלהם. 

אז בא לי לחלוק ולהגיד שאני חושבת ויודעת שאני מורה ומטפלת מעולה ומוכשרת ביותר, כזאת שעדיין לא כולם מוכנים לעכל ולהכיל ואני יוצאת למסע משלי להפיץ את הכישרון שלי בארץ ובעולם.

 

בתמונה - אני עפה על עצמי בפסטיבל ISTA שהתקיים השנה במצוקי דרגות. 
צילום: שחר ברלוביץ