תקשורת

בשבוע האחרון אני בתקשורת מרובה עם ספק האינטרנט והסלולרי שלי, עם חברת ביטוח הרכב שלי ועוד כמה ספקי שירות כאלה ואחרים.אני ממש לא אוהבת לנהל את השיחות האלה, אבל כשגיליתי שאני מחוייבת כבר במשך חצי שנה חיוב כפול על האינטרנט או כשנאמר לי דבר אחד על-ידי חברת הביטוח ובפעול נעשה דבר אחר אני פושטת את בגדי המורה ליוגה וחוזרת להיות אותה נציגה בכירה בחברת האינטרנט בה עבדתי לפני 18 שנים.כן, מוזר אולי לדמיין אבל כשהייתי סטודנטית לתואר ראשון במדעי ההתנהגות עבדתי בתמיכה הטכנית של חברת אינטרנט ידועה במשך ארבע וחצי שנים. מסתבר שהייתי די טובה בזה כיוון שקודמתי לתפקיד תומכת בכירה שתמכה בתומכים עצמם והאזינה לשיחות שלהם וגם כמעט קיבלתי תפקיד של ראש צוות.אני לגמרי מבינה לליבם של נציגי השירות שלרוב אינם מנוסים מספיק ואין להם מספיק ידע בכדי לפתור את אי ההבנות והתקלות שנעשות. אבל אני גם ממש מכירה את המקום הזה של לשחק ראש קטן, להגיד רק מה שאני יודעת ולעבוד לפי איזשהו פרוטוקול מוכר וידוע ואז לקוות שכשהתקלה האמיתית תתגלה יהיה זה כבר מישהו אחר שיקבל את השיחה ויצטרך להתמודד עם האמת. אז יצא שבכל פעם שדיברתי עם נציג שירות או תמיכה הדרכתי אותם בדרכי שלי כיצד לעזור לי, למי לפנות, על איזה שיחה קודמת להסתכל ומה לעשות בכדי למצוא לי פתרון ראוי ובכדי שאני אצא בסוף מרוצה ולא ארצה להתלונן או להתנתק.

ולמה אני בכלל משתפת אתכם בזה.כל הנושא הזה של תקשורת מאוד מעסיק אותי לאחרונה. לדעת לתקשר החוצה את הרצונות שלי, את המחשבות שלי, הרגשות שלי וכל דבר אחר שגורם לי למועקה, אי נוחות או כאב. ולהפך לדעת לתקשר כל תשוקה, רצון ובקשה שיכולה להסב לי שמחה, אושר ועונג.זה בעיקר מעסיק אותי בתקשורת עם המין השני. שם משום מה אני נסגרת, נאלמת דום ופחות מוצאת את המילים הנכונות.שם אני מתחילה להכנס לאיזשהו סיפור ושיח אין סופי עם עצמי. מה הוא יגיד אם אגיד לו את מה שאני מרגישה? מה הוא יחשוב עלי? אולי אני אפגע בו, אולי אני אפגע, ואולי בכלל הוא יחליט שלא מתאים לו כל הפתיחות הזו והשיתופים האלה ויחליט ללכת...

ואז אני נזכרת איך בכל פעם ששתקתי ולא תקשרתי החוצה את מה שעובר עלי, בסוף הפסדתי. גם נשארתי עם כל המחשבות, הרגשות והתחושות בתוכי וגם לא יצרתי פוטנציאל לקרבה, אינטימיות ואהבה.אולי לי זה קשה במיוחד כל הנושא של התקשורת המילולית כיוון שאני כלכך רגילה לדבר ולתקשר את שפת הגוף, אבל נראה לי שלרובינו ממש לא קל לתקשר במילים כשזה מגיע לגוף ולמגע.הרבה פעמים כשאנחנו כבר נמצאים במרחב אינטימי של מגע אנחנו בכלל לא מודעים לרצונות ולתחושות שלנו. הרבה פעמים אנחנו רק פועלים לפי איזשהו פרוטוקול מוכר וידוע ומקווים שאיכשהו נצליח להגיע לאן שאנחנו חושבים שצריך להגיע ומקסימום אם זה לא יצליח אז שמישהו אחר כבר יתמודד עם התוצאות.כלכך הרבה לא מדובר במפגש האינטימי שבינו לבינה (או בינו לבינו ובינה ולבינה) שהרבה פעמים אנחנו יוצאים לא מרוצים ואז רק מתלוננים ורוצים להתנתק.

לכן יצרתי את סדנת "חזרה הביתה" לזוגות הרוצים לעבוד על התקשורת המילולית במרחב אינטימי של 5 זוגות בלבד. 3 שעות של התנסות, תרגול וחקירה. נתנסה במדיטציה בכדי להתחבר אל תחושות הגוף, נתקשר במילים ובמגע דרך יוגה בזוגות ונאפשר למילים ולמגע להשתלב אלה באלה בעיסוי תאילנדי אותו נעניק אחד לשני.הסדנה נעשית בלבוש מלא וללא חילופים בין הזוגות.

כל הפרטים כאן באתר ב "סדנאות ואירועים".