המורה מגיע כשהתלמיד מוכן​

אומרים שהמורה מגיע כשהתלמיד מוכן. 

אז התלמידה הזו שאני, שחוקרת את הגוף כבר יותר משלושה עשורים מאז התחלתי לרקוד, את הנפש כמעט 2 עשורים מאז התואר הראשון במדעי ההתנהגות ואת הרוח כבר עשור מאז נכנסתי לעולם היוגה, הייתה מוכנה. בשלוש השנים האחרונות כל עולם הגוף, הנפש והרוח התחילו להתחבר יחד אצלי לכדי תמונה קצת יותר ברורה ובהירה. ספרים שאני קוראת, הרצאות שאני שומעת, אנשים שאני פוגשת, סדנאות, אירועים, לימודי העמקה ביוגה כל אלה החלו להוביל אותי לעסוק בקשר שבין הגוף, הנפש והרוח דרך אהבה עצמית. והאהבה העצמית אותה פיתחתי אט אט אחרי שנים בהם זנחתי אותה הובילה אותי להתעסק בגבולות ובחופש. לאט לאט נכנסתי לעולם הזה שכלכך הפחיד אותי להתעניין בו - עולם המיניות, האינטימיות והתקשורת.

30 שנים של עבודה וחיבור לגוף כרקדנית, מורה לפילטיס ויוגה ומטפלת במגע, 20 שנים של התעמקות בעולם הנפש ועשור של חקירה של עולם הרוח לא הספיקו ועדיין אינם מתחילים לגרד את העומקים אליהם הגעתי ועוד אגיע דרך חקירה של המיניות שלי. וכן, אני כותבת שורה ומוחקת. שואלת את עצמי האם זה נכון להיחשף ככה. ומה יחשבו ומה יגידו ההורים, האחים והתלמידים שלי. ובעצם אני מבינה שהפחד הזה לדבר על מיניות הוא כל-כך בסיסי וטבוע בנו עמוק שהוא יכול להרחיק אותנו מאוד מעצמינו ומהסביבה שלנו, או לקרב אותנו בצורה הכי עמוקה אל עצמינו ואל הקרובים אלינו וזה אולי מה שמפחיד. והרי מה אנחנו מבקשים לעצמינו בתחילה ובסופו של כל יום. אנחנו מבקשים חיים ללא סבל - חיים של עונג, של חיבור, של אהבה. חיים בהם נוכל להתהלך בעולם ולהתהדר בנוצות שלנו בלי שנחשוש שמישהו ייקח לנו אותן. חיים בעלי משמעות, בעלי התפתחות ומלאי שמחה ותשוקה. ואיך נחיה חיים כאלה אם נסתיר את היותנו כל-כך יפים ומושכים, אם נתבייש לתקשר את הרצונות והתשוקות שלנו, אם לא נדע לומר לא כשלא מתאים לנו, אם לא נדע להציב גבולות. אנחנו חיים בעידן עמוס כל-כך. המון אינפורמציה, גירויים, פרסומות ואשליות. תמיד נדמה לנו שאם רק נקנה את הבגד הזה, נשתה את המשקה הזה, נשיג את הבחור הזה, או אז כל הסבל שלנו יעלם ונוכל להתרווח במושב האחורי וליהנות מהסרט. אבל אז אנחנו מגלים שזאת עוד אשליה, ושאנחנו עדיין זקוקים לאישור מהסביבה שלנו, מהחפצים שלנו, מהעוקבים שלנו על היותנו כלכך יפים ואהובים. וגם אני שם, כל יום מחדש, מחפשת את האיזון בין עודף ועומס האינפורמציה ובין האישורים הפנימיים והידיעה הפנימית שלי שאני מושלמת כפי שאני.

 

אז המורה הגיע כשהתלמיד היה מוכן ולפני כמה שבועות עברתי קריאה רשמית של המפה שלי ב "Human Design" על-ידי ג'וליה קרקובה המבריקה. והנה, כמו קסם, קיבלתי סוף סוף את הוראות ההפעלה המדויקות של הרכב שלי. גיליתי שאני כבר יודעת את כל ההוראות האלה, רק שאף פעם לא שמעתי מישהו אחר אומר לי אותן בפנים. יש משהו מאוד משחרר בלקבל את עצמי כפי שאני. להבין סוף סוף את תפקידי בעולם וליהנות מהדרך .הכל מתחבר לי יחד ביומן דיזיין. החיבור לגוף, החיבור לתודעה והחיבור לרוח הגדולה ואל העובדה שאין לנו שליטה באמת על שום דבר. היומן דיזיין זהו ידע אינסופי ומסתורי שמעטים רק נחשפו אליו ורבים עוד יחשפו אליו. אני רק בשנה הראשונה של הניסוי וזה ממש מרגש. יש לי עוד כלכך הרבה מה ללמוד ולחקור ולשלב עם כל עולמות הידע שרכשתי וארכוש עוד בעתיד. בינתיים ממשיכה בלימודי העמקה ביוגה וביוגה תרפיה ועתידה להשתתף בעוד פחות משבועיים בסמינר מיוחד מאוד שמשלב חקירה של מיניות, תודעה ושמאניזם.

כמה כיף ללמוד.

המורה מגיע כשהתלמיד מוכן.

אתם מוכנים?