מה זה טנטרה?

מה זה טנטרה?

 

רבים פונים אלי ומבקשים לבוא ללמוד או לבוא "לעשות" אצלי טנטרה.

מתוך הפניות הרבות שאני מקבלת מאז שהתחלתי לטפל ולהנחות בתחום הטנטרה, אני מוצאת שיש הרבה בלבול וחוסר ידע בנוגע למושג טנטרה בכלל ולטיפולי טנטרה בפרט.

אז החלטתי לכתוב בכמה מילים מה זאת טנטרה בהגדרתה המילונית (או הויקיפדית) ולהסביר מה זה טיפול טנטרי באופו שבו אני עובדת.

 

טנטרה היא השקפת עולם ודרך חיים שהתפתחה בהודו. פירוש המילה בסנסקריט הוא "מארג" או "הרחבה". והמשמעות היא: "אוסף של טכניקות משדות שונים המביאות להארה".

על פי תפיסת העולם הטנטרית "הכול קשור בהכול". ריבוי הקשרים בין התופעות הסובבות אותנו ומערכת יחסי הגומלין ביניהם, יוצרים "מארג" מורכב בהרבה מהנראה לעין. ומתוך כך, "מרחיב" את גבולות האינדיבידואל אל מעבר לסביבתו המיידית.

 

הטנטרה שמה דגש על הקשר בין הגוף לבין הנפש והיא התגלגלה למערב ולישראל כמתודת תרפיה בפני עצמה.

טנטרה כתרפיה עושה שימוש בכלים מודרניים (אשר חלקם לקוח מתוך מדע הפסיכולוגיה, תרפיה, פסיכודרמה ועוד) לצד התרגול המסורתי של הטנטרה: מדיטציה, טנטרה-יוגה ויוגה.

 

השימוש בטנטרה ככלי לתרפיה, מאפשר לגלות את הקשר הישיר בין הגוף לנפש, תוך שימת דגש על החסימות הרגשיות ומקבילותיהן הפיזיות, מציאת המקור לחסימות אלו וכיצד ניתן לרפא אותן.

 

הטנטרה כתרפיה, מאפשרת התמודדות עם טראומות רגשיות ומיניות אשר פוגעות בתפקוד המיני, מערכות יחסים ואף בבריאות הפיזית. כמו כן, היא מאפשרת תקשורת טובה יותר של המטופל עם עולמו הפנימי וכתוצאה מכך, תקשורת בריאה עם הסובבים אותו.

 

אז איך נראה מפגש טיפול טנטרי אצלי?

 

אני מקבלת לקליניקה א.נשים בכל שלבי החיים אשר רוצים לעשות שינוי, שיפור או לחוות שדרוג באחד או יותר מתחומי החיים - מיניות, זוגיות, עבודה, הגשמה, בריאות נפשית, התפתחות רוחנית ועוד.

 

מתחילים בפגישת הכרות הכוללת שיחה ותשאול מעמיקים, תרגולי נשימה, מדיטציה, דמיון מודרך ותרגילים שונים. במידה ורוצים להתחיל תהליך ממשיכים בסדרת מפגשים.

המפגשים הבאים כוללים שיחה, טכניקות נשימה שונות, מדיטציות שונות, טקסים שונים, תנועה, עבודה עם ייצוגים, עבודה עם קולות פנימיים, חיבור לגוף, טכניקות שונות לשחרור רגשי והנעת האנרגיה כולל טכניקות מגע של לחיצות ועבודה אנרגטית. אני משתמש בקליניקה בכלים נוספים אותם אספתי במשך השנים כגון תטא הילינג, סאונד הילינד, עבודה שאמנית, רייקי ועוד ומביאה את כל הידע הרחב שיש לי מעולם היוגה והתאי יוגה תרפיה כמורה ליוגה ומטפלת בעיסוי תאילנדי.

 

המפגשים אצלי בקליניקה אינם כוללים בהכרח עבודה בעירום. כל אחד עובר תהליך בקצב האישי שלו ומקבל עבודה לבית בהתאם להתקדמות בקליניקה.

אני באופן אישי לא עובדת עם עיסויים אינטימיים עם גברים.

עם נשים אני מגיעה לעיסויים אינטימיים לעיתים כחלק מתהליך עומק בלבד.

 

אני עובדת עם א.נשים עם בעיות בתפקוד המיני כמו שפיכה מהירה, חוסר בזיקפה, חוסר חשק מיני, עודף חשק מיני, יובש נרתיקי, כאבים בחדירה, אי הגעה לאורגזמה ועוד.

א.נשים בשלבי פרידה וגירושין או שעברו גירושין בעבר ונמצאים במערכת יחסים חדשה או רוצים ליצור אחת כזו.

א.נשים הסובלים מדיכאון, מתח, חרדה, פוסט טראומה, פחד במה ועוד.

 

איך בוחרים מטפל/ת?

 

נכון להיום שוק המטפלים והמטפלות בתחום הטנטרה הוא די פרוץ ולא מוסדר. היום כל אחד/ת יכול/ה לעשות קורס קצר של עיסוי טנטרי ולקרוא לעצמו מטפל/ת טנטרית.

למזלינו הרב של המטפלים והמטופלים, בימים אלה עובדים על להקים את איגוד המטפלים בשדה המיניות אשר יתן קריטריונים שונים והסמכות לסוגי המטפלים השונים, בינהם מטפלים רק בשיחה, מטפלים בשיחה ובמגע, מטפלים בשיחה ומגע באברים אינטימיים כולל עירום.

 

אני ממליצה לכל מי שמתעניין לעבור טיפול כזה לחקור היטב תחילה את התחום ולבדוק מה ההסמכה של המטפל/ת ומה הרקע הטיפולי שלהם.

 

אשמח לשמוע האם המידע הזה חידש לכם משהו?

האם תרצו לדעת משהו נוסף בקשר לטנטרה או טנטרה תרפיה?

 

מוזמנים לכתוב בתגובות

או לפנות אלי בפרטי לפרטים נוספים אודות הטיפולים שאני נותנת.

 

בברכת התרחבות מוארת