עיסוי טנטרי 

 

 

מה זה עיסוי טנטרי?

החלטתי לנסות לתמצת בקצרה מה זה עיסוי טנטרי ומה זה לא. חשוב לי לציין שכל מה שכתוב כאן מתייחס אך ורק לאופן שבו אני למדתי.

כמו בכל תחום יש אסכולות וגישות שונות וכל מטפל ומטפלת עובדים באופן מתאים ומדויק עבורם.

 

 

כדי לעשות קצת סדר אני אוהבת להשוות ולהבדיל בין עיסוי "רגיל" (שוודי, רקמות עמוק, רפואי, תאילנדי, שיאצו וכו) ובין עיסוי טנטרי. 

לעיסוי "רגיל" לרוב אנחנו הולכים כי אנחנו רוצים לשחרר איזשהו כאב או מתח פיזי, אשר לעיתים רבות מלווה במתח נפשי.  אנחנו מחפשים מזור לכאבי הגוף, מחפשים להירגע ולהתפנק. אנחנו מגיעים לטיפול מורידים בגדים או שלא, נשכבים על המיטה ונותנים למטפל/ת לעבוד על הגוף שלנו כשאנחנו מתבקשים לרוב להיות פסיבים ורפויים.  בעיסוי רגיל כמעט ואין התייחסות אל או מגע באיברים האינטימיים והמטפלים לרוב נמנעים מלדבר עם המטופלים על התפקוד המיני שלהם. 

 

בעיסוי טנטרי המטופל/ת לוקחים חלק פעיל בטיפול באופן שבו הם נושמים. התקשורת בין המטפל/ת למטופל/ת מאוד מאוד חשובה לפני, במהלך ואחרי העיסוי. זהו עיסוי לכל הגוף הכולל גם עיסוי לאיברים האינטימיים כגון יוני (איבר המין של האישה), לינגם (איבר המין של הגבר), ישבן ופי הטבעת.

 

לעיסוי הטנטרי פונים אנשים מסיבות שונות. אני מוצאת שרוב האנשים פונים  מסקרנות, או מרצון לרפא משהו שקשור לתפקוד המיני, או לעבור חוויה מתקנת הקשורה למגע מיני מין העבר וההווה.

 

מצרפת כאן כמה פסקאות המתארות מה זה עיסוי טנטרי עבורי:

 

🌷עיסוי טנטרי מתעסק בריפוי היחס שלנו אל מיניות, אל הגוף שלנו ובריפוי הקשר שלנו עם החיים עצמם ועם מערכות היחסים שלנו בחיים.

 

🌷בעיסוי טנטרי משתמשים בטכניקות שונות (מגע, נשימה, קול, תנועה) כדי לתמוך בזרימה של אנרגיית החיים בגוף המטופל וכתוצאה מכך זרימה של האנרגיה המינית.

 

🌷בעיסוי טנטרי משתמשים באנרגיה המינית שנוצרת כדי להביא ריפוי לחלקים שונים בגוף, בנפש ובנשמה, שלא הצלחנו להגיע אליהם באמצעות טכניקות ריפוי אחרות.

 

🌷חלק עיקרי מעיסוי טנטרי כפי שאני רואה אותו כתהליך שלם, עוסק בהסרת השריון הפיזי, הרגשי והאנרגטי שאנו עוטים על עצמנו במשך שנים כדי להדחיק רגשות ותחושות שחוסמים את אנרגיית החיים שלנו כמו אשמה, בושה, פחד ועוד.

 

🌷עיסוי טנטרי יכול להיות מענג מאוד, נעים מאוד ולהביא לחוויה של מולטי אורגזמיות, אולם לרוב כדי לחוות מידת עונג גדולה נצטרך לעבור דרך שכבות עמוקות של כאב.

 

🌷עיסוי טנטרי הוא כמו טעינה של המצבר האנרגטי שלנו באנרגיית חיים. משם זה כבר התפקיד של המטופלים להמשיך ולהפעיל את המצבר בצורה הנכונה כדי שלא יתרוקן.

 

🌷עיסוי טנטרי יכול לרפא כאבי גוף עמוקים וישנים, יכול להציף טראומות מודחקות ויכול להביא המון חיות, חופש ועוצמה לגוף, לנפש ולרוח ולקשר שלנו עם החיים עצמם.

 

🌷עיסוי טנטרי  הוא לא תחליף למפגש עם אהובה, הוא לא דרך נוספת לחוות עונג במקום עינוג עצמי, והוא לא עוד משהו מגניב לסמן עליו וי ולרוץ לספר לחבר'ה.

 

🌷עיסוי טנטרי הוא דרך נפלאה להיחשף לעולם המיניות המודעת והמיניות המקודשת. לחוות מיניות באופן אחר וחדש ממה שלימדו אותנו וחינכו אותנו שזה מיניות.

 

🌷עיסוי טנטרי הוא עוד אבן דרך במפגש שלנו עם עצמנו, בחוויית החיבור אל העצמי השלם כפי שאני. הוא עוד כלי להעצמה ולאהבה עצמית. עוד אחת מהדרכים לפגוש את האלוהי שבתוכנו.

 

 כיום אני מדריכה ומלווה זוגות במפגשי טנטרה אישיים בהם אני מלמדת אותם להעביר אחד לשניה עיסוי טנטרי. כל הפרטים אודות המפגשים הזוגיים כאן